Extension, Weldon, D 25.95 mm, Weldon 19.05 mm, L 150 mm. Euroboor IBK.150/CK - 3/4, 19.05
★ 0.0 (0 reviews) • Sold 0
Views: 0
Imported from: Netherlands
SKU: IBK.150/CK
5.155.000 đ
Stock status: Đặt hàng chờ nhập 4-8 tuần
Price includes VAT
Description
Because the diameter of these shafts is less than 26mm or 1", you can use them through holes of at least 26mm to reach your workpiece. The extension shafts are equipped with an internal and external Weldon connection (19,05 mm or 3/4") and available in lengths 100 mm, 150 mm and 200 mm or 4", 6" and 8".
EAN: 8720847531162
SpecificationValue
Order codeIBK.150/CK
EAN code8720847531162
connection 1 modeloutside
connection 1 size (inch)3/4
connection 1 size (millimeter)19.05
connection 1 typeWeldon
connection 2 modelinside
connection 2 size (inch)3/4
connection 2 size (millimeter)19.05
connection 2 typeWeldon
length (inch)5 7/8
length (millimeter)150
outside / maximum diameter (inch)1 1/64
outside / maximum diameter (millimeter)25.95
system of measurementmm (metric)
applicationdrilling, countersinking, threading
Product reviews
Based on 0 reviews
0.0
Overall
5★ 0
4★ 0
3★ 0
2★ 0
1★ 0
Be the first to review “Extension, Weldon, D 25.95 mm, Weldon 19.05 mm, L 150 mm. Euroboor IBK.150/CK - 3/4, 19.05”